Koupě nemovitosti zahraniční osobou

Tazatel: Bartůňková
01.09.2017
Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jak je to s koupí bytu nebo domu, pokud je zájemce ze zahraničí, resp. z Kanady. Jaká platí pravidla a co všechno musí být zajištěno. Musí být povolení k pobytu?

Odpovídá: Vaše M&M poradna Odpověď:

Vzhledem k větší administrativní náročnosti této transakce a nutnosti poskytnout některé dokumenty v českém jazyce je vhodné doporučit zahraničnímu zájemci o koupi nemovitosti spolupráci s místním zástupcem, který proceduru ovládá a cizímu státnímu příslušníkovi poradí. Praxe nejčastěji zapojuje advokáty nebo realitní makléře. Při existenci zástupce není fyzická přítomnost kupce v Česku ani nutná a zájemce tak musí vystavit jen plnou moc a splnit jisté povinnosti, které ukládá zákon proti legalizaci výnosů z trestné činnosti (např. dostatečná identifikace kupce) atd.

Můžeme shrnout, že dnešní stav je takový, že veškerá omezení stanovená devizovým zákonem jsou zrušena. České právo je tak plně liberalizované a v souladu s předpisy Evropské unie ve vztahu k zákazu omezování pohybu kapitálu mezi členskými zeměmi a podmínky pro nabývání nemovitostí cizozemci (z jakékoliv země světa) jsou rovné s podmínkami pro české tuzemce.

Naposledy upraveno: 20.02.2019

Další dotazy z kategorie Koupě nemovitosti

Koupě nemovitosti zahraniční osobou

01.09.2017

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jak je to s koupí bytu nebo domu, pokud je zájemce ze zahraničí, resp. z Kanady. Jaká platí pravidla a co všechno musí být zajištěno. Musí být povolení k pobytu?

Rezervační záloha

27.10.2016

: Dobrý den, je možné zaplatit rezervační poplatek, tak, že by se odečetl z hypotéky? Jelikož nemám hotovost 75 000 Kč.

Koupě nemovitosti bez trvalého pobytu

15.09.2016

Bylo mi řečeno, že pokud nemám trvalé bydliště na uzemi Česka, tak nemohu koupit žádnou nemovitost? Tato odpověd mi připadá nelogická z pohledu jak mohu mít trvalé bydliště na uzemí republiky, když nejsem oprávněná si koupit byt?Děkuji za odpověd

Daň z převodu nemovitosti

18.05.2016

Dobrý den, chceme koupit pozemek a radi bychom věděli, jestli nový OZ upravuje platby daně z převodu nemovitosti, kdo má tuto povinnost a také jakou částku.

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Poslat nabídku na E-mail

Formulář byl úspěšně odeslán.